Thursday, November 5, 2009

Swedish Simplicity


I found these pictures on Luphia's blog. I love this girl and her creativity! Very talented and unique person! If you don't know her, you must visit her blog!
I'm so in love with simple things and this apartment speaks to me. Especially I really like the kitchen - but that's nothing new coz I love kitchens!!!

I've been recently kinda busy and I have an impression that I'm lost in time and space! So please forgive me not posting for such a long time and still not commenting back! In November I'll be posting MUCH MORE! I have found some very nice blogs and sites, so I'll be thrill to bit to spoil your minds and eyes with nice beauties. Stay tuned!


Znalazłam te zdjęcia na tym blogu. Uwielbiam tą Luphię! Jest dziewczyną niesamowicie kreatywną i utalentowaną. Jeśli jeszcze jej nie znacie – musicie odwiedzić jej blog! Ja jestem straszną fanką wszystkiego co jest proste i ładne, uważam, że właśnie w prostocie i umiejętnym dobieraniu dodatków leży cała sztuka dekoracji wnętrz. A ta kuchnia mnie powala z nóg, ale to raczej nie powinno być wielkim zaskoczeniem bo ja po prostu uwielbiam kuchnie!!!

Jestem ostatnio dość zajęta , dni uciekają jeden za drugim, a ja mam wrażenie, że gdzieś się w tym wszystkim gubię, więc proszę wybaczcie mi brak postów i zaangażowania w ostatnim czasie. Obiecałam sobie, że listopad będzie inny – będzie więcej postów, ZNACZNIE WIĘCEJ! Znalazłam parę bardzo ciekawych stron i blogów, więc już się nie mogę doczekać jak będę was zabierać w krainę prawdziwych boskości!2 comments:

Geisslein said...

I could move in directly... ;o)

Bathroom Accessories said...

The room decor is so impressive really a great thought the color combination is so great